Hospicjum św Jana Ewangelisty

DOM ULGI W CIERPIENIU
Gwarantujemy bezpłatną i profesjonalną opiekę chorym
na choroby nowotworowe oraz odleżyny
Przyjęcie chorego w ciągu kilku dni.

 

       

gora

 

„Niech Nazaret nauczy nas

Czym jest Rodzina,

Jej wspólnota miłości…”

Bł. Paweł VI, papież

 

Drodzy Przyjaciele!

Boże Narodzenie to kontemplacja Boga, który stał się człowiekiem. Gdy kontemplujemy Tajemnicę przyjścia Syna Boga w ludzkim ciele do nas ludzi, budzi się w nas wyjątkowe poczucie dobra.

Jest taki piękny zwyczaj, że przy stole wigilijnym jest zawsze jedno miejsce puste dla kogoś potrzebującego. Od pewnego czasu to miejsce w Państwa domu zajmuje nasza wspólnota hospicyjna, która posługuje chorym na chorobę nowotworową, ich rodzinom oraz osieroconym dzieciom. Od 1 lipca 2014 roku Narodowy Fundusz Zdrowia zmniejszył finansowanie potrzeb naszego hospicjum do około 55 % . Resztę, to znaczy 45%, musimy uzyskać od dobrych ludzi.

Najprostszą formą pomocy jest przekazanie 1% podatku na rzecz Hospicjum św. Jana Ewangelisty. Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą, aby przy okazji spotkań świątecznych podzielić się naszą troską z rodziną i bliskimi.

        My posługujący w hospicjum, nasi chorzy oraz ich bliscy doświadczamy Państwa dobra nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok, dlatego łamiąc się wigilijnym opłatkiem pragniemy dziękować za wszelkie dobro. Zaś Boża Dziecina niech obficie udziela swego błogosławieństwa nie tylko z okazji tych Rodzinnych Świat, ale przez cały nadchodzący Nowy 2015 rok.

Bardzo pragnęliśmy, aby ten list dotarł na te Święta do każdego Państwa domu. Niestety z przyczyn od nas niezależnych nie było to możliwe, dlatego prosimy przyjąć te życzenie w tej, internetowej formie.

Gdy w czasie Pasterki będziemy składać hołd Bożej Dziecinie, ja tę Mszę Świętą będę ofiarował w Państwa intencji.

 

Ks. Eugeniusz Leśniak SAC

Dyrektor Hospicjum

dol

Kontakt :

Telefon: 91 421 50 00  , +48 665 008 444
Adres: Hospicjum św. Jana Ewangelisty w Szczecinie
ul. Pokoju 77; 71-740 Szczecin